The EVAM Blog

Hopi EVAM’la kullanıcılarını alışverişteyken tanıyor

30.03.2016

hopilogoHopi, müşterilerinin nelerle ilgilendiklerini anlıyor ve bu sayede kullanıcılarına ilgilenebilecekleri yeni teklifleri anında sunuyor. Bu, bazen hediye Paracık yükleme, bazen kampanya teklifi, bazen de bilgilendirme mesajı şeklinde olabiliyor. EVAM’ın Hopi’ye sağladığı en önemli değerlerden biri, müşteri alışveriş noktasındayken sunulan kampanya teklifinin sonuca ulaşmasını sağlamak.

Hopi, EVAM’la kullanıcılarını alışverişteyken tanıyor, nelerle ilgilendiklerini anlıyor ve bu sayede kullanıcılarına ilgilenebilecekleri yeni teklifleri anında sunuyor. Bu, bazen hediye Paracık yükleme, bazen kampanya teklifi, bazen de bilgilendirme mesajı şeklinde olabiliyor. Örneğin Hopi üyesi bir markadan Hopi’siyle çocuk ürünleri alışverişi yapan bir müşteriye yine Hopi üyesi bir çocuk giyim markasından anında kampanya sunulabiliyor.

Hopi’nin yaptığı açıklamaya göre;

EVAM’ın Hopi’ye sağladığı en önemli değerlerden biri, müşterilerimiz alışveriş noktasındayken sunduğumuz kampanya teklifinin sonuca ulaşmasını sağlamak.

EVAM bunu, lokasyon verileri ile kampanya kurgularını senkronize ederek yapıyor. Bu da Hopi’ye günümüzün en önemli pazarlama trendlerinden biri olan “location based marketing” -konum bazlı pazarlama- yapma imkanı sağlıyor. Hopi olarak bu sayede, lokasyon bazlı pazarlamayı, mağaza içerisindeki reyonlar ve kasa önü hassasiyeti ile kullanabiliyoruz. Kullanıcımız Hopi üyesi mağazayı ziyaret ettiğinde, önceki alışverişleri ve tercihlerine göre, bulunduğu mağaza ve reyona göre anında doğru teklifi sunabiliyoruz.

Hopi hakkında:
Hopi, Boyner Grup tarafından hayata geçirilen, iOS ve Android işletim sistemli akıllı telefonlarda çalışan mobil bir alışveriş ve sadakat uygulaması. “Alışverişin app’i” olarak tanımlanan Hopi, kullanıcılarına yaşam tarzı, alışveriş alışkanlıkları, ihtiyaç ve beklentilerine göre kişiselleştirilmiş kampanyalar sunuyor. Kullanıcılar Hopi üyesi markalardaki kampanyalardan yararlandıklarında Paracık adı verilen ödül puanları kazanıyorlar. Her Paracık 1 TL değerinde. Hopi’liler bu Paracık’ları yine üye markalardan yapacakları alışverişlerde 2, 3, 4, 5, hatta 10’a katlayarak harcayabiliyorlar.

Author: