The EVAM Blog

GÜNEY AMERİKA’DAYIZ!

28.02.2017

Mobil Tigo Evam v3

Gerçek zamanlı ve hızlı veri çözümlerimize global açılımlarla devam ediyoruz.

Ağustos 2016’da  Tigo Millicom – El Salvador’da başladığımız pilot projemizi Güney Amerika’da uygulamaya başladık.

Tigo Millicom; merkezi ABD-Miami’de bulunan, Güney Amerika ve Afrika’da 13 ülkeye hizmet veren telekomünikasyon ve medya şirketidir. Gerçekleştirdiğimiz proje ile Tigo Millicom’un pazarlama kampanyalarının gerçek zamanlı uygulanmasını sağlıyoruz.

 

Tigo Millicom’un İhtiyacı Neydi?

Tigo, CDR (call detail record) verisi, top-up’lar, mobil uygulama kullanımı gibi çeşitli kaynaklardan gelen ticari olayları işleyebilecek ve iş hedefleri etrafında kampanyalar oluşturabileceği  ve yüksek geri dönüş oranları sağlayabileceği bir platforma ihtiyaç duyuyordu.

İhtiyacı  nasıl karşıladık?

Tigo Millicom’un tüm kampanya ihtiyaçlarını karşılayabilecek gerçek zamanlı platformumuzu 4 haftada uygulamaya geçirdik.

Tigo Millicom’un farklı iletişim platformlarında ve cihazlarında yoğun veri içeriğini gerektiren yapısı nedeniyle devasa büyüklükte veri kullanımı olduğunu vurgulayan CEO’muz Bülent Demirkurt:

“EVAM bir dünya markası olma vizyonuyla hareket ediyor. Bu projeyle ilk kez Latin Amerika pazarına giriyoruz. Projeyi 4 hafta gibi kısa bir sürede tamamlayarak büyük bir başarıya imza attık.” dedi.

Bülent Demirkurt sözlerine şöyle devam etti:

“Tigo Millicom’un çok cepheli telekomünikasyon operasyonları içerisinde yerleşik, mobil ve dijital hizmetlerin uyum içinde çalışmasını sağlayan büyük ve hızlı veri akışının işlenmesi ve bu verinin analiz edilmesi büyük önem taşıyor.

Özellikle henüz bakir sayılabilecek ve iletişim kanallarının sorunlu olduğu bölgelerde faaliyet gösteren firma için EVAM’ın sunduğu gerçek zamanlı pazarlama uygulamalarının, verimli sonuçlar doğuracağına ve kârlılığı artıracağına inanıyoruz.”

Pilot uygulamamızın sonunda,  Tigo Millicom’un pazarlama kampanyalarının geri dönüş oranlarında 2-4 kat arasında artış gerçekleşti.

Mobil operatör, televizyon ve geniş bant yayıncılığı ve mobil finansal hizmetler konusunda faaliyet yürüten Tigo Millicom, 57 milyondan fazla müşteriye mobil hizmet veriyor.

Author: