The EVAM Blog

EVAM’ın Yeni CEO’su Bülent Demirkurt 

30.03.2016

Bülent Demirkurt EVAM CEOEVAM’ın Genel Müdürlük görevine 1 Mart 2016 tarihi itibari ile Bülent Demirkurt atandı.
25 yılı aşkın süredir IBM’de görev yapan Bülent Demirkurt, telekomünikasyon, bankacılık, sigortacılık, perakende ve ulaşım sektörlerinde birçok başarılı projeye imza attı.

EVAM’ın 2010 yılında kuruluşundan bugüne kadar Genel Müdürlüğü’nü yürüten Okan Karaduman ise görevini Bülent Demirkurt’a devretmesinin ardından, Intellica İş Zekası Çözümleri’ndeki CEO’luk görevine devam edecek.

Okan Karaduman, atamayla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:
“EVAM bugün 8 ülkede, 33 farklı firmada kurulu olup, yaklaşık 215 milyon tüketiciye dokunmaktadır. Geldiğimiz bu büyüklükle, çok büyük bir hızla akan büyük veriyi günde yaklaşık 12 milyar işlemi takip ederek ticari aksiyonlara dönüştürüyoruz. Hedefimiz EVAM’ı Türkiye’den çıkan global yazılım firmalarından birisi haline getirmek. Bu kapsamda CEO’luk görevini devralan Sn. Bülent Demirkurt’un önümüzdeki dönemde EVAM’ı bir Dünya markası haline getireceğine inanıyor ve kendisine yeni görevinde başarılar diliyorum.”

IBM’de 1989 yılında sistem mühendisi olarak göreve başlayan Demirkurt, donanım ve yazılım ürün yönetimi, bilgi teknolojileri mimarlığı, müşteri ilişkileri yönetimi, satış yöneticiliği gibi çeşitli görevleri sonrasında 2010-2015 yılları arasında Satış Direktörü olarak IBM Türkiye’de Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlendi.
Demirkurt, Ortadoğu Teknik Üniversitesi ve London Business School mezunudur.

Author: